wtorek, 21 stycznia 2020

Nowe M - działamy dalejWitam serdecznie!

Po przerwie świąteczno-noworocznej wznowiliśmy remont, nasi panowie wrócili i i działają dalej. Tak jak pisałam, prace na razie mało spektakularne, dużo jest takiej roboty, którą mało widać, a musi być zrobiona. Ostatni tydzień upłynął pod tytułem ścianek z karton-gipsu...:)

Jak widać dokończone zostały ściany w kuchni i w przedpokoju, zdjęcia są z soboty, więc też nie do końca oddają aktualny stan.
Wyrównane jest też przejście z kuchni do pokoju, skuty stary tynk z sufitu w kuchni i przeniesione oświetlenie kuchenne, tak jak chciałam (jedno główne światło i dwa przy oknie).
Zabudowane są już też karton gipsem wybrane ścianki  w łazience, które tego wymagałyPrzedpokój niestety po zabudowanie ściankami nie jest już taki przestrzenny, jak po ich wyburzeniu, no ale szafy i schowki są dla nas priorytetem. Widoki jak widać mało wnętrzarskie...:)

No i mamy już nowe drzwi wejściowe do mieszkania.
Jak wspominałam na instagramie, ciężko znaleźć ładne białe drzwi wejściowe, najlepiej dostępne od ręki. Niestety drzwi, które pierwotnie wybrałam z ładnym frezem okazały się niepasujące do naszego mieszkania ze względu na szerokość ościeżnicy. Samo skrzydło pasowałoby, ale futryna musiałaby być ciemna,co wyglądałoby okropnie... Dlatego zdecydowałam się na białe gładkie, które akurat były dostępne w ciągu niespełna 2 tygodni.

No i w końcu bardziej wnętrzarskie sprawy ;)
Trafiłam na wyprzedaży na ładne chromowane kinkiety do przedpokoju.
To kinkiety Petra, wypatrzone w BBHome.
Muszę do nich jeszcze dokupić abażury.


Dzisiaj kurier przyniósł kolumnę prysznicową z deszczownicą, którą udało mi się wyszukać w necie. Bardzo podoba mi się armatura w stylu retro, ale nie taka pałacowa, ozdobna, tylko bardziej umiarkowana:) Gotowe zestawy retro deszczownicy i prysznica z baterią z termostatem zaczynają się od ponad 2 tysięcy. Postanowiłam więc osobno zamówić deszczownicę i osobno baterię, wyszło dzięki temu połowę taniej...;)
Zestaw nazywa się Duschsystem Callana z firmy Sanitop Wingenroth.
Deszczownica ma ładne chromowane wykończenie, kształt i detale typu pokrętła, które nadają jej klimatu.
Ach, już ją widzę z tymi naszymi płytkami boazeryjnymi i szarymi cegiełkami...:))

****
Na najbliższy czas plan remontu jest taki, żeby dokończyć wszystkie ściany w przedpokoju, kuchni i łazience, a następnie w końcu zacząć prace glazurnicze w łazience.
Aktualnie jestem na etapie poszukiwania drzwi wewnętrznych i ościeżnic do pokoi, a także poszukiwania cykliniarza, który nam wycyklinuje i polakieruje mozaikę oraz ułoży taką samą w kuchni.
Znalazłam też już bardzo ładne listwy przypodłogowe, ale na razie czekam z ich zakupem na zakończenie bieżących prac.

Pozdrawiam Was ciepło!

11 komentarzy:

 1. Gratuluje postepow!
  Czy te deszczownice (piekna jest!) kupilas z niemieckiego portalu czy maja polska strone?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Kupowałam w polskim sklepie internetowym: https://tomsan.pl/kolumna-natryskowa-callana-retro-aquasu-727327-p-9437.html

   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Bardzo dziekuje za namiary :-*

   Usuń
 2. Remont idzie coraz bardziej do przodu. Oby tak dalej. Nie mogę doczekać się efektów końcowych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Prace idą ostro do przodu, zdecydowanie widać postępy. Bardzo dziękuję, że chcę się Pani dla nas, czytelników, relacjonować jolejne etapy. Będzie cudnie. Ela

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam oglądać prace remontowe i wszystkie zmiany. Również przymierzam się do odnowienia swojego mieszkania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hello, we at best of documents are specialised in forging, duplicating, restoring documents. We offer a wide range of bespoke services to fit our clients specific needs. We offer fake/real travel documents to anywhere worldwide, we provide all kinds of registered and unregistered personal and education documents like ID card, birth certificate, school reports just to name a few. visit us at https://bestofdocuments.com/ , on Instagram @bestofdocuments.c  email: info@bestofdocuments.com or phone/whatsapp: +15518005167.buy passport online, diplomatic passport, Europe passport, fake passport, fast passport, genuine passport online, Grade A fake passport, second passport, UK diplomatic passport, UK passport, urgent passport, US diplomatic passport, US passport  address, address to proof my location, fake residence, how to verify my address, illegal residence, legit address, legit proof of address, proof of location, proof of occupancy, quality proof of address, verified proof of address 18 wheeler drivers license, Buy Drivers license online, buy real/fake drivers license, california drivers license, colorado drivers license, commercial drivers license, fake drivers license, ireland drivers license, new york drivers license, Ohio drivers license, sweden drivers license, truck drivers license, UK drivers license, under aged drivers license, urgent drivers license awesome financial score, get fake bank statement, get fake/real banks statement online, get financial records, get great financial score, get legit bank statement online, high credit card score buy any certificates online, buy cheap online certificates, buy fake passport online, buy high semester scores, buy ielt certificates online, buy sisco certificates online, buy transcript certificates online, cheap online certificates, how to buy fake documents., how to get original fake documents, Illegal US passport, Ohio birth certificate, Ohio drivers license, ohio ielt, photoshop passport template, UK passport for cheap, US travel documents

  OdpowiedzUsuń