poniedziałek, 20 maja 2024

Balkon w bloku

Cześć!

Połowa maja za nami, więc najwyższy czas na post balkonowy:) 

W tym roku postawiłam na wygodę i uznałam, że balkon ma być miejscem wypoczynku i wylegiwania się, dlatego do naszego kilkuletniego zestawu białych mebli z technorattanu (dwa fotele i skrzynia) dokupiłam w Ikei  dwa moduły-siedziska. Są to moduły, które można rozbudować, ale są przede wszystkim o wiele bardziej wygodne niż ten biały zestaw. 

Chciałam te dwa moduły jakoś pożenić z tym, co już miałam, żeby powstało jak najwięcej miejsc do siedzenia i leżenia. Z jednego białego fotela odkręciłam jeden bok i dostawiłam go do ikeowskiego modułu jako oparcie. 

Fotele, siedziska i skrzynię ustawiłam w takiej konfiguracji, żeby stanowiły narożnik, a jeden fotel stoi osobno. Generalnie wszystko jest na styk i co do milimetra wykorzystałam każdy centymetr:)

 

Powstała fajna strefa do siedzenia/leżenia/półleżenia;) Chciałam wszystko ujednolicić takimi samymi poduchami z Ikei, ale niestety beżowe pokrycie nie jest póki co dostępne, więc zamówiłam na siedzisko czarne, jak się pojawią, to dokupię jasne, również na białe fotele, żeby stanowiło to wszystko jedną spójną całość.

W tym roku stawiam bardziej na zielone rośliny, pnącza, a kwiaty najlepiej do tego pasują białe lub kremowe. Jako eksperyment kupiłam hortensję ogrodową i wsadziłam ją do dużej donicy w miejscu gdzie praktycznie jest cały czas cień, mam nadzieję, że przetrwa, bo wygląda pięknie, a jak dotąd wszystkie hortensje na balkonie uśmiercałam;(

Gdy pokazuję balkon, to zawsze pytacie mnie, czy mam zadaszenie i co robię z tymi wszystkimi rzeczami, jak pada deszcz?

Jak widać, nie mamy zadaszenia, mieszkamy na ostatnim, trzecim piętrze. Mamy jedynie rozwijaną markizę materiałową, jeszcze po poprzednich właścicielach, która niestety jest w złym stanie na obrzeżach i którą chciałam wymienić. Niestety na moich wysłanych kilka zapytań odpowiedziała jedna (!) firma, która wyceniła wymianę samego materiału (a chciałam wymienić całość na automatyczną markizę) na 1700 zł. Dlatego doszliśmy do wniosku, że wykorzystamy materiał, który jest w zapasie nawinięty na markizie i teraz czekam, aż mój mąż się za to zabierze...;) 

Co robię, gdy pada deszcz? 

No oczywiście chowam dywanik i poduszki do salonu, za kanapę;) Gdy nie jest to bardzo silny deszcz/burza z silnym wiatrem, to wystarczy rozwinąć markizę, która chroni przed deszczem, nawet do połowy i wtedy poduchy chowam pod rozwiniętym materiałem. A jak czasami coś zmoknie, to wyschnie. Nie jest to dla mnie problem, żeby pozbierać kilka poduch, tym bardziej, że są teraz całe tygodnie, kiedy tego deszczu u nas naprawdę nie ma.


Na balkonie mam poidełko, które wykorzystuję jako karmnik dla wróbli i mamy codziennie takich gości:) Są momenty, że na płocie siedzi z 5-6 wróbli i pchają się do jedzenia, niestety ku rozpaczy Tofiego, który gania je po całym balkonie;)
A na koniec jeszcze moja córka Weronika, która w kwietniu obchodziła swoje 20-te urodziny:) 

 

Kiedy zaczynałam prowadzić bloga, Weronika miała niespełna 7 lat i tak wyglądała:) 

Powiem tak - kiedy to zleciało...?;)

Pozdrawiam serdecznie!

Asia12 komentarzy:

 1. Anonimowy20 maja, 2024

  Ależ zleciało!Gratuluję Córci,prawdziwego Skarbu:))...Ewa.PS.Mam nadzieję,że mój tarasik bedzie kiedyś wreszcie tak przytulny..

  OdpowiedzUsuń
 2. Serdeczności dla córki. Ależ jesteście podobne. Balkon piękne urządzony. Pewnie teraz to główna część mieszkania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy21 maja, 2024

  Balkonik piękny urządzony z gustem mam nadzieję że ja też taki będę miała

  OdpowiedzUsuń
 4. Miluju tvůj blog, tvé bydlení a zahradu, balkon, tvé nápady. Veronice přeji hodně štěstí a zdraví. Jste krásná rodina.
  Moje vnučka měla 20 let 12.5.24 - a je to také Veronika. Jiřina z N.

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy22 maja, 2024

  Spełnienia marzeń dla córki 😊💕 Wyrosła na piękną kobietę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam Twojego bloga :) Genialny jest :0

  OdpowiedzUsuń
 7. At Prodental clinic in Baulkham Hills, we offer Invisalign treatment to help straighten your teeth discreetly and comfortably. Our experienced team will guide you through the process, from initial consultation to achieving your desired results. With Invisalign, you can enjoy the benefits of straighter teeth without the hassle of traditional braces. Contact us today to schedule an appointment and start your journey towards a confident smile.

  OdpowiedzUsuń
 8. Looking for reliable roofing specialists in Sydney? Our team of experts specializes in metal roofing repairs, offering top-notch services to ensure the durability and longevity of your roof. From minor leaks to major repairs, we've got you covered. With years of experience and a commitment to quality craftsmanship, we deliver exceptional results that exceed your expectations. Trust our skilled professionals to safeguard your property with efficient and effective metal roof repairs. Contact us today for a comprehensive assessment and personalized solutions tailored to your roofing needs.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przepiękne jest to mieszkanko, zastanawiam się skąd jest ten śliczny chyba metalowy czarny stoliczek w rogu?

  OdpowiedzUsuń