wtorek, 25 czerwca 2024

Czerwiec na działce

Dzień dobry!

Dzisiaj zostawiam Was na naszej Sielance. 

Maj, czerwiec to czas, kiedy właściwie z dnia na dzień działka się zmienia, wystarczy, że nie ma mnie dwa dni i już widzę różnicę wśród roślin. Kwiaty, które jednego dnia mają pączki, po kilku dniach już przekwitają, tym bardziej, że w Warszawie jest bardzo sucho, mało pada, co dla roślin wszelakich nie jest dobre. A nie zawsze mam czas, żeby pojechać na działkę i obficie popodlewać wszystko, więc rośliny muszą radzić sobie same.

Działka ogrodnicza, to nie ogród przy domu, że można w każdej chwili coś porobić, dopieścić każdą grządkę, więc u nas jest, delikatnie mówiąc, naturalistycznie;)

Zapraszam, rozgośćcie się;)

Pozdrawiam!

Asia

10 komentarzy:

 1. Máš krásný, vymazlený byt a také pěknou chatičku a zahradu a je poznat, že se nenudíš a stále na něčem pracuješ. Proto k tobě na blog chodím poctivě spoustu let. Jiřina z N.

  OdpowiedzUsuń
 2. Asiu,jeżeli to jest "naturalistycznie",to nie wiem jak nazwać to,co jest u mnie;)))...Ewa

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak Pani znajduje na to wszystko czas? Działka zadbana, przepiękna.

  OdpowiedzUsuń
 4. To samo powiem jak moja poprzedniczka: jak Pani znajduje czas i siły gdzie je odnaleźć by MIC tworzyć zarówno piękny dom, działkę itd. Podziwiam I mobilizuje się. Dziękuję I pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawdę bardzo sielankowo! Jedna uwaga, jeśli mogę, przy takich suszach nie powinno się tak kosić trawy, chyba, że na bank się wie, że będzie padało :) Wszystkiego dobrego :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z roślin polecam hortensje, eukaliptus polecam. Hortensje maja troche wymagann glebowych, musza miec kwasna glebe, ale odwdzieczaja sie pieknymi kwiatami.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wartościowe informacje

  OdpowiedzUsuń
 8. Żywopłot....
  Zimozielone odporne na mrozy i cieszące by się odgrodzić...
  LIGUSTR CZY LAUROWIŚNIA??
  Mam thuje szmaragd ale ciężko to widzę chciałabym zmienić...

  OdpowiedzUsuń
 9. W takim ogrodzie rewelacyjnie się odpoczywa.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jest tutaj mnóstwo zieleni tak jak lubię

  OdpowiedzUsuń